مهندس یاسر کریم بخش__بندرانزلی

موج شکن انزلی / مهندس یاسر کریم بخش ، عضو جوان شورای اسلامی شهر بندرانزلی، در هفدمین جلسه علنی شورا پیرامون مسائل شهری نطقی را ایراد نمود.

متن نطق پیش از دستور :

با سلام و صلوات بر پیامبر خوبیها و روح پر فتوح و نورانی رهبر کبیر انقلاب، شهدای والا مقام، بویژه شهید مدافع حرم شهر بندرانزلی، سردار جواد دوربین، درود و سلام بر رهبر فرزانه انقلاب ، مردم قهرمان بندرانزلی، همکاران عزیزم و مدعوین و اصحاب محترم رسانه
 عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری و تبریک و تهنیت آغاز امامت و ولایت مهدی موعود(ع)

●نجات تالاب وظیفه یکایک مردم فرهیخته و اندیشمند انزلی است●
مردم شریف  و قهرمان بندرانزلی در ۲۹ اردیبهشت ماه، همراه یکایک ایرانیان عزیز از همه اقوام، مذاهب و اقلیت ها، برای ایران و برای انزلی به پای صندوق های رای آمدند و امیدوار به فردایی بهتر برای همه ایرانیان با انتخابی معنادار و عبرت آموز عقلانیت را “تَکرار کردند”. خداوند متعال را شاکرم که در سایه اعتماد شهروندان فرهیخته ی انزلیچی، به من و یکایک همکارانم فرصت داد تا با رای مردم “برای انزلی” «امید» و «زندگی» را رقم زنیم.

بندرانزلی یکی از مهمترین شهرهای گردشگری، از مراکز مهم اقتصادی و یکی از قطب‌های ورزشی در ایران و اولین و بزرگترین بندر در سواحل جنوبی کاسپین است که طی قرون متمادی راه مهم ارتباط اقتصادی، تمدن مشرق و مغرب محسوب می‌شده‌است. پر باران‌ترین شهر ایران که در یکی از سروده‌های حسن خوشدل برای تیم ملوان این تیم، ملوان شهر باران شناخته شده بود، با پیشینه تاریخی اش در بیشتر شهرهای اروپایی شناخته شده است و به لحاظ وجود گمرک و ارتباط تجاری از زمان‌های دور نزد تجار ایرانی و خارجی به دروازه اروپا شهرت یافته بود و اهالی این شهر به واسطه بندری بودن، بسیار زودتر از سایر نقاط ایران با دستاوردهای غرب آشنا شدند. انزلی با توجه به پیشینه شکوهمند ی که دارد، نیازمند توجه بیش از پیش به «زندگی» در دل این شهر دارد، شهر ما ظرفیت‌های شناخته و ناشناخته بسیاری دارد و می توان به سرمایه‌های معنوی و مادی این شهر تکیه کرد و امیدوار بود، به آینده ای روشن برای انزلی.
انزلی شهری است متعلق به همه ی شهروندان، از حاشیه نشین تا دست فروش و کودک و پیر و جوان ،  همه ی این شهروندان عزیز در انزلی حق زندگی دارند و باید حقشان توسط شورا و شهرداری ادا شود. به عنوان منتخب مردم خود را نماینده و متعهد و پاسخگو به همه ی مردم انزلی از کارگر تا کارآفرین، معلم تا صیاد می دانم. معتقدم انزلی فقط یک یا چند منطقه ی خاص نیست، قلمرو زندگی همه ماست از غربی ترین نقطه تا شرقی ترین محله شهر، که باید زیرساخت ها و امکانات شایسته ی زندگی در سرتاسر آن در دسترس باشد.   
 

شهروندان معزز انزلیچی،
من با حمایت و پشتوانۀ شما و رای اعتمادتان پا به میدان مسئولیت  نهاده‌ام، شما خواستار تغییر و بهبود زندگی و منزلت شهروندی در شهر هستید. شهروندانی که می‌خواهند بهتر زندگی کنند، شهری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به‌دور باشد. شهروندانی که می‌خواهند حرمت و منزلت داشته باشند، شهروندانی که خواهان عدالت و برابری اند و خواستار شفافیت، فساد ستیزی و قانون گرایی هستند. شهروندانی که می‌خواهند به آینده‌ی این شهر برای زندگی فرزندانشان مطمئن و امیدوار باشند و خواستار شایسته سالاری و جایگزین شدن ضابطه بجای رابطه و ترجیح منافع شهری بجای منافع شخصی و جناحی هستند.
  خواسته‌های شما بحق است و اینجانب به عنوان منتخب شما خواهم کوشید بر اساس سوگندی که ادا نموده ام، داشته‌ها و نداشته‌ها ، عوامل مساعد و نامساعد پیش رو را با صراحت و صداقت با شما در میان بگذارم و برای گذر از تنگناها، از مشارکت و همفکری یکایک نخبگان،شورایاران مسئول و سازمان های مردم نهاد کمک بگیرم و با بهره گرفتن از رسانه ها حقِ دانستن و در جریان امور بودن شما شهروندان عزیز را به نحو مطلوب ادا نمایم.

کارگران و کارمندان زحمتکش شهرداری، شما مهم ترین و ارزشمند ترین سرمایه های شهرداری هستید. دانش،تجربه و توان شما در مسیر اداره امور شهر پشتوانه کارشناسی و اجرایی شورا و شهرداری است. در مسیر پاسخ به مطالبات مردم برای توسعه و آبادانی انزلی ، به تَکرار شما عزیزان زحمتکش در همراهی با شهردار و اعضای شورا، امید دارم و معتقدم کارگران زحمتکش و کارمندان متعهد و متخصص در شالوده انسانی شهرداری، فرصت تغییر در روند مدیریت شهر به شمار می آیند، خود را به پیگیری و نظارت بر شایسته سالاری، مبارزه با فساد ساختار یافته و بهبود معیشت شما متعهد می دانم.

شهردار محترم،
اگرچه تنگناها و مشکلات شهرداری که میراث سنوات گذشته می باشد، فراوان است اما افق‌های آینده روشن و امیدبخش است. انتظار دارم توان‌مندی شما در تقویت پایگاه اجتماعی شهرداری و پای‌بندی به عهد و پیمانی که شما و ما با مردم بسته ایم صرف گردد. لازمه این پای‌بندی و وفاداری ، راست‌گویی و امانت داری در برابر مردم است. جناب آقای پورقربان؛ شهردار محترم بندرانزلی،توصیه نمی کنم بلکه به عنوان عضو شورا و نماینده مردم مطالبه به حق آنها را به شما متذکر می شوم و از شما مطالبه و بر حسن اجرای آن نظارت می کنم، شهروندان انزلیچی انتظار تغییر و تدبیر در امورات شهرداری دارند، این تغییر وابسته به تغییر نگرش و سیاست ها در اداره شهر و اجرای سیاست هاست، مردم خواهان شایسته سالاری، توجه به بکارگیری زنان و جوانان در اداره امور و توجه به عدالت و محرومیت زدایی از محلات محروم شهر هستند،توجه شما به این مطالبات گام نخست تغییر است و ضروری است به این انتظار مردم پاسخ مناسبی داده شود.

کنشگران و فعالان سیاسی را به همکاری برای «تَکرار» کار و پاسخ به مطالبات مردم دعوت می کنم. مردم در انتخابات، شگفتی آفریدند، اکنون  نوبت ماست که پیام این تحول و تغییر را بپذیریم و در همه سطوح متعهد به عهدمان با مردم و احترام به آن باشیم.از مسئولان درخواست دارم فضای خدمت را برای حضور حد اکثری همه جریانات سیاسی بخصوص حامیان لیست تدبیر، تغییر و امید در شهرستان فراهم آورند.
بگذارید که فضا و فرصت خدمت برای جوانان انزلی چی انزلی و آنها که دل در گرو این مردم دارند، فراهم شود.

رسانه ها و فعالان رسانه ای بهترین فرصت برای ایجاد جریان آزاد اطلاعات و شفاف نمودن فضای تصمیم گیری در اداره امور شهر توسط شورا و شهرداری هستند، دست یاری به سوی یکایک رسانه های مسئول و متعهد به اطلاع رسانی، برای حفظ حقوق شهر،شهروندان و شهرداری، دراز می کنم و از ایشان می خواهم با نقد و بررسی اقدامات و فعالیت های شورا و شهرداری زمینه های قدم برداشتن در مسیر “انزلی شهر زندگی” را برای من و همکاران ارجمندم فراهم کنند.
خداوند متعال در قرآن به «شهر»قسم یاد کرده است و من هم امروز در پیشگاه خداوند و شما مردم بزرگوار قسم یاد می کنم که برای انزلی و شهروندان معزز انزلیچی تمام ظرفیت هایم را به کار بندم و در ادای حق به شهر تاریخی و شکوهمندمان پیش قدم ادای حق باشم تا موجبات رضایت مردم که شعبه ای از رضایت الهی است را فراهم کنم.

پیروز و سرافراز باشد
یاسر کریم بخش عضو شورای اسلامی شهر بندرانزلی
۵ آذر ۹۶