دومین کنفرانس ویدیویی حفاظت و احیا تالاب انزلی بین ایران و ژاپن ، با دانش آموزان دختر مدرسه نمونه دولتی شرف بندرانزلی و دانش آموزان مدرسه کوریوی شهر کوشیروی ژاپن برگزار شد.

کشیرو

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت توجه بیش از پیش به محیط زیست گفت: محیط زیست و تالاب ها زبان مشترکی هستند که موجبات اتصال و ارتباط انسان ها رادر سراسر دنیا فراهم می آورند.
جابر اخلاقی افزود: دغدغه همه دوست داران و فعالان محیط زیست ، علاوه بر استفاده درست از محیط زیست، حفظ آن برای نسل های آینده است.
وی با اشاره به وجود آلودگی بسیار در تالاب انزلی به دلیل کوتاهی ها و کم کاری های گذشته تاکید کرد: جای خوشحالی است که در دانش آموزان نیز حساسیت هایی در خصوص ضرورت حفظ محیط زیست ایجاد شده و برای محیط زیستشان ارزش قائل هستند.
اخلاقی افزود: باید علاوه بر انتقال تجربیات خود به دیگران ، از تجربیات سایر کشورها هم استفاده کنیم
دریابکی رئیس آموزش وپرورش بندرانزلی در این ویدئو کنفرانس مهم بین دوکشور گفت : یک جریان بسیار قوی باید برای احیا تالاب بندرانزلی اتفاق بی افتد تا سال های بعد در خانه ها فقط یک قاب عکس از تالاب نماند .
دریابکی از وجود تفاهم نامه های بین ادارات خبر داد وافزود : تمام ادارات در تلاش هستند تا در احیا تالاب بین المللی بندرانزلی همکاری های لازم را داشته باشند ..
لازم به ذکر است این ویدئو کنفرانس به همت آموزش و پرورش و محیط زیست بندرانزلی در راستای برنامه های زیر کمیته آموزش حفاظت از تالاب بین المللی انزلی برگزار شد و دانش آموزان دو کشور در این ویدئو کنفرانس در خصوص موضوعات مربوط به محیط زیست و تالاب شهرشان چالش های موجود را بررسی کردند.
گفتنی است این ویدئو کنفزانس مورد استقبال مسولین شهری و دانش آموزان شرف قرار گرفته و انگیزه آنان برای احیا هر چه سریعتر تالاب بندرانزلی افزایش یافته است .

زهرا عطایی