مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: مرکز آموزش زیست‌ محیطی سلکه‌ تالاب انزلی در تیر و مرداد ماه میزبان مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان است.

به گزارش موج شکن انزلی و به نقل از ایرنا ، اسفندیار ضیائی اظهار داشت: این گردش علمی با همراهی کانون، اداره کل حفاظت از محیط زیست و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) برگزار می‌ شود و در این میان مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری حاشیه‌ تالاب بندرانزلی، در بازه زمانی چهار تیر تا ۲۹ مرداد ماه سال ‌جاری از مرکز آموزشی زیست‌ محیطی سلکه بندرانزلی بازدید می کنند.
وی خاطر نشان کرد: برپایی کارگاه‌ های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی با حضور مربیان و کارشناسان کانون، اداره محیط زیست و جایکا از جمله برنامه ‌های هدفمند این گردش‌ علمی است.
ضیائی بیان داشت: بر این اساس کودکان و نوجوانان عضو مراکز کانون پرورش فکری و کانون زبان در ۲۲ بازدید علمی، با نقش و جایگاه تالاب‌ ها درچرخه‌ محیط‌ زیست آشنا شده و اثر بخشی این برنامه‌ ها را با ارایه آثاری در زمینه نقاشی، عکاسی، کاردستی و غیره به تصویر می کشند.
وی یادآور شد: دستاوردهای زیست‌ محیطی مربیان و اعضای نوجوان کانون در جشنواره‌ روز جهانی تالاب همزمان با دهه مبارک فجر در معرض دید عموم قرار می گیرد.
بیش از ۵۰ هزار کودک و نوجوان در ۳۱ مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان عضو هستند.